W jakich sytuacjach sprawdzają się magazynowe kurtyny

Praca na magazynie czy hali produkcyjnej często się wiąże z tym, że cały czas jest potrzeba otwartych drzwi czy bram. Wynika to po prostu ze względów praktycznych, gdyż bardzo często przez takie miejsce przechodzić będą pracownicy lub też jeździć jakieś pojazdy. Jeżeli w każdym przypadku trzeba by było coś otwierać i zamykać, to nie byłoby to wygodne. Pozostawienie z kolei nie zabezpieczonego niczym otworu to z kolei ryzyko, że bardzo szybko odczuje się w środku oddziaływanie niesprzyjających czynników atmosferycznych, przykładowo wiatru czy niskiej temperatury.

Dlatego też w takich sytuacjach sprawdzają się bardzo dobrze różnego rodzaju kurtyny magazynowe. To rozwiązanie jest znane i używane od wielu lat, przede wszystkim dlatego że jest naprawdę praktyczne i wygodne. Przeważnie kurtyny złożone są z pasków foliowych mających różną grubość. Przez to są one wytrzymałe i dość odporne na uszkodzenia mechaniczne, a równocześnie dość elastyczne.

Mogą mieć też różny kolor, w zależności od miejsca montażu i potrzeb zamawiającego. Dużym zainteresowaniem cieszą się przezroczyste wersje, lecz jeżeli ktoś nie będzie chciał, żeby wszystko było widać przez nie, to może pomyśleć o jednym z wielu kolorów. Ponieważ tego typu paski zwisają pionowo, to można między nimi bez problemów przechodzić czy przejeżdżać jakimiś pojazdami, a po paru chwilach wrócą one do pierwotnej pozycji. Skutecznie ochraniają one przed podmuchami wiatru, różnicami temperatur czy pyłem, można też za ich pomocą dzielić wnętrza na mniejsze fragmenty.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY