Protetyk oraz łatwe zęby – jak posiadać ładny uśmiech?

Sznur zdrowych, zadbanych zębów to nierozdzielny szczegół obowiązującego kanonu przyciągająca. Ważne jednakże, by zęby były proste. Niestety, niewiele osób posiada idealny zgryz od urodzenia. Większość z nas ma mniej, bądź bardziej prawidłowo usytuowane zęby. Takie drobne niedociągnięcia właściwie trudno zauważyć.

Dlatego nie potrzebują one szczególnego leczenia. Czasami jednak pojawia się istotny problem. Kiedy zęby stałe od samego początku absorbują niewłaściwe miejsce w jamie ustnej, powodują znaczny dyskomfort u młodego pacjenta. Zarówno pod względem zdrowotnym, jak i estetycznym. Takie defekty należy jak najszybciej korygować. Im wcześniej nastąpi interferencja ortodonty, tym poprawniej. Istnieją dwie najczęstsze przyczyny złego ułożenia zębów. Pierwsza, to ich nazbyt masywna budowa, przez co rozpoczyna brakować miejsca w szczęce.

Drugi przypadek stanowi sprawę odwrotną, zęby są niezwykle drobne oraz pojawiają się wolne powierzchnie. Istotną metodą leczenia jest aparat ortodontyczny, w czym pomaga profesjonalista – dentysta Warszawa Wola. Przy niesłychanie ciężkich wadach wykorzystywany jest aparat stały. Składa się ze specjalnych zamków i drutu o stosownej grubości. Na każdy ząb jest naklejany zamek, a po pewnym czasie przeciąga się prze niego drut. Taki układ wywiera określoną siłę na cały zgryz pacjenta, sprawiając przesuwanie się zębów. To właśnie dzięki dobremu dokręceniu drutów, lekarz kontroluje sytuację.

Przy mniejszych wadach użytkuje się aparat ruchomy. Jest on połączeniem drutów oraz akrylowych płytek. To mnie inwazyjne rozstrzygnięcie, działające o dużo łagodniej. Człowiek w swoim życiu ma tylko dwa zestawy zębów. Pierwszy z nich to tak oznaczane mleczaki, które wypadają jeszcze w dzieciństwie. Ich miejsce zastępują zęby stałe, jakie akompaniują nam do późnej starości. W podeszłym wieku większość z nich tracimy, oraz konieczne staje się sztuczne uzupełnienie ubytków. Zajmuje się tym protetyka zębowa. Niekiedy w skutku nieszczęśliwego wypadku dochodzi do uszkodzenia czy nawet usunięcia wielu zębów. Wtenczas także nieodzowna jest pomoc protetyki. Zadanie lekarza polega na dopasowaniu do zgryzu pacjenta szczególnej protezy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY