Prawnik na zlecenie czy etat – która z opcji bardziej się opłaca

Pośród przedsiębiorców coraz bardziej powszechne jest przekonanie na temat tego, że warto mieć jakiegoś sprawdzonego radcę prawnego, który by pomógł w prowadzeniu biznesu. A jak pokazuje praktyka, sytuacji kiedy będzie to potrzebne jest naprawdę wiele. Przede wszystkim obsługa prawna spółek obejmować może konsultacje decyzji, które się będzie podejmować, jakich przecież przy codziennym działaniu podejmuje się wiele.

Każda z tych decyzji powinna się odbywać w zakresie obowiązującego prawa, i właśnie rolą prawnika będzie pilnowanie, żeby faktycznie tak było. Dodatkowo ma to znaczenie przy podpisywaniu rozmaitych kontraktów i umów. Jeżeli znajdą się w nich jakieś niedopracowane zapisy, to może się okazać że w przypadku jakiegoś sporu pojawią się pewne kłopoty.

Pozostaje jednak pytanie, na jakiej zasadzie taki prawnik dla firm ma pracować. Przy mniejszych firmach na pewno dużo bardziej korzystne będzie zlecanie mu potrzebnych tematów do wykonania. W części firm ich będzie więcej, w pozostałych mniej, lecz z reguły nie na tyle, aby opłacało się zatrudniać na umowę o pracę.

Całkowicie inaczej jest w przypadku większych przedsiębiorstw i korporacji. W nich zajęcie będzie nie tylko dla jednej osoby, ale nierzadko dla większego zespołu. Wtedy rzeczywiście można pomyśleć o jego zbudowaniu, bowiem z pewnością prawnicy nie będą mieli czasu na nudę. Ale dobrą opcją może też być jakaś sprawdzona Kancelaria Prawna Warszawa. Z kolei to ma tę zaletę, że tego typu kancelarie często zatrudniają najlepszych specjalistów na rynku, jakich ciężko by było skusić do zatrudnienia się w jakiejś firmie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY