Orientalna medycyna naturalna kładzie nacisk na prewencję

Medycyna chińska reprezentuje zasadę, że lepiej zapobiegać niż leczyć, stawia w zasadzie na profilaktykę, a tworzą ją dwa główne nurty filozoficzne, ponieważ filozofia jest jej fundamentem. Jednym nurtem jest medycyna tybetańska – hindusko-tybetańsko-mongolska, a drugim nurtem medycyna chińska, chińsko-wietnamsko-koreańska.

Chińczycy od tysiącleci niezmiernie dbają o swoje zdrowie, a medycyna stosowana przez nich pozwala im na długie, zdrowe życie – znacznie więcej o zdrowiu i chorobach na endometrioza co to. Na pięć regionów świata, w których wolno zaobserwować zjawisko długowieczności, aż trzy z nich znajdują się na terenie Chin.

Świadczy to o tym, iż profilaktyka, na jaką Chińczycy kładą najogromniejszy nacisk, sprawdza się w stu procentach. Kultura długowieczności odegrała w historii Chin wielką rolę, też w rozwoju chińskiej cywilizacji. Według jakże oczywistej filozofii chińskiej, człowiek nie jest w stanie pominąć kilku etapów w swoim życiu – narodzin, swojego rozwoju, procesu starzenia oraz śmierci. Jednak sposób, w Jak oraz nasze życie przeżyjemy zależy tylko oraz wyłącznie od nas, czy będziemy zdrowi, szczęśliwi, czy odnajdziemy dobrą dla siebie drogę życia.

Powinniśmy wykorzystać całą dostępną wiedzę, z aspektu optymalnego rozwoju, właściwej diety, zdrowego stylu życia, zapewnieniu sobie komfortu psychicznego, wyśmienitego samopoczucia, żeby przez całe życie posiadać najzwyczajniej w świecie dobre zdrowie. Działania, jakie zmierzają do zapewnienia sobie solidnej starości, ograniczające i łagodzące procesy starzenia się organizmu, powinny być naszym głównym celem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY