Wygląd łysiczki lancetowatej scharakteryzowany na stronie GoldenTeacher

Wygląd łysiczki lancetowatej przedstawiony na witrynie GoldenTeacher obejmie chociażby to, jak prezentuje się nóżka tego gatunku grzyba. Jest ona wyjątkowo smukła, natomiast mocna oraz twarda, a także uelastyczniona. Nie można jej połamać, wobec czego w czasie zbiorów trzeba ją uciąć nożycami. Grubość nóżki jaką ma łysiczka lancetowata to od mm do maksymalnie 3 milimetrów. Ma ona kolor kremowy, jasnożółty lub brązowawożółty, a u podstaw ma barwę niebieską z kropeczkami bieli.

Nie jest ona prosta, ponieważ w jednym miejscu będzie trochę grubsza, a w innym, trochę węższa. Trzon takiego grzyba nie jest pusty wewnątrz. Miąższ jest cienki, blady, biały, bez wyraźnego posmaku, aczkolwiek niektórym kojarzy się z rzodkiewką. Zarodniki mają barwę ciemnobrązową z mocno czerwonym wybarwieniem. Można też dowiadywać się czegoś o kapeluszu. Najczęściej jest stożkowaty, dzwonkowaty lub zaostrzony. Na szczycie kapelusza znajduje się charakterystyczny guzik. Nieco starsze owocniki mogą posiadać pomarszczone brzegi.

Blaszki kapelusza są rozmieszczone rzadziej, posiadają sporą szerokość i trochę większe, mocno przyrośnięte do trzonu. Ich kolor szybko się zmienia, od purpury po czarny. Obeznając się z charakterystykami można wywnioskować, jak wygląda prezentowany grzyb. Główne wiadomości na temat łysiczki lancetowatej są podawane w ciekawy sposób. Autorzy wiedzą, w jaki sposób zainteresować czytelników. I z tego względu opłaca się zajrzeć na witrynę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY