Wygląd łysiczki lancetowatej przedstawiony na witrynie GoldenTeacher obejmie chociażby to, jak prezentuje się nóżka tego gatunku grzyba. Jest ona wyjątkowo smukła, natomiast mocna oraz twarda, a także uelastyczniona. Nie można jej połamać, wobec czego w czasie zbiorów trzeba ją uciąć nożycami. Grubość nóżki jaką ma łysiczka lancetowata to od mm do maksymalnie 3 milimetrów. Ma ona kolor kremowy, jasnożółty lub brązowawożółty, a u podstaw ma barwę niebieską z kropeczkami bieli.
Nie jest ona prosta, ponieważ w jednym miejscu będzie trochę grubsza, a w innym, trochę węższa. Trzon takiego grzyba nie jest pusty wewnątrz. Miąższ jest cienki, blady, biały, bez wyraźnego posmaku, aczkolwiek niektórym kojarzy się z rzodkiewką. Zarodniki mają barwę ciemnobrązową z mocno czerwonym wybarwieniem. Można też dowiadywać się czegoś o kapeluszu. Najczęściej jest stożkowaty, dzwonkowaty lub zaostrzony. Na szczycie kapelusza znajduje się charakterystyczny guzik. Nieco starsze owocniki mogą posiadać pomarszczone brzegi.
Blaszki kapelusza są rozmieszczone rzadziej, posiadają sporą szerokość i trochę większe, mocno przyrośnięte do trzonu. Ich kolor szybko się zmienia, od purpury po czarny. Obeznając się z charakterystykami można wywnioskować, jak wygląda prezentowany grzyb. Główne wiadomości na temat łysiczki lancetowatej są podawane w ciekawy sposób. Autorzy wiedzą, w jaki sposób zainteresować czytelników. I z tego względu opłaca się zajrzeć na witrynę.