Jednym z najbardziej znanych sposobów podlewania ogrodu jest stosowanie konewki lub też węża ogrodowego. Węże ogrodowe zazwyczaj zakończone są dyszą rozdzielającą strumień wody.

Chętniej, ze względu na czas, wykorzystywane są przez ogrodników zraszacze stacjonarne, które przenosi się z miejsca na miejsce. Rozróżniamy trzy typy zraszaczy: pulsacyjne, wahadłowe i rotacyjne. Zraszacze stacjonarne są przydatne ze względu na to, że umieją nawadniać przestrzeń od ośmiu do pięciuset metrów kwadratowych. Zraszacze te są połączone ze źródłem wody przy pomocy gumowego węża. Umocowany jest on do kranu za pomocą przyłącza mocującego.

Potrzebnym dodatkiem są w stanie okazać się narzędzia do plecenia węża takie jak bębny mocowane na przykład do ściany. Innym, jeszcze mniej czasochłonnym sposobem podlewana ogrodu jest instalacja instalacji nawadniającej. Takie instalacje składają się z systemu zraszaczy i przewodów doprowadzających wodę. W wypadku wyboru tego minionego sposobu nawadniania należy już na etapie projektowania wyznaczyć dobre miejsca, w których pragniemy oby znajdywały się zraszacze.

Mamy możliwość wyboru dwóch typów zraszaczy: stałe oraz wynurzalne. Zraszacze wynurzalne są lepszą opcją dla osób, jakie pragną je umieścić w trawniku czy też usługi – znacznie więcej na nawadnianie ogrodów warszawa. W przypadku ich braku aktywności są schowane oraz nie przeszkadzają w pielęgnacji murawy. Chociaż mogłoby się wydawać, że utrzymanie trawnika w właściwej kondycji jest proste – takowe nie jest. Wymaga dużej wiedzy i umiejętności eksploatowania go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY