Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

ARTYKUŁ SPONSOROWANY / Zdrowie · 08/02/2023 0

Jakie znaczenie mają regularne przeglądy stanu swoich zębów

Wszyscy słyszymy od małego, że koniecznie trzeba dbać o swoje zęby, najlepiej je szczotkując co najmniej dwa razy na dzień. Ale nie mniej ważne jest to, żeby przeglądać je też regularnie u stomatologa, co na pewno pozwoli zaoszczędzić wielu problemów. Lekarze zalecają, aby taki przegląd robić co najmniej raz w roku.

W wielu gabinetach będzie on całkowicie bezpłatny, w pozostałych będzie trzeba za niego zapłacić coś symbolicznego. Podczas takiego przeglądu dentysta sprawdzi dokładnie stan wszystkich zębów, ale także i dziąseł, czy coś się z nimi nie dzieje. Jeżeli zostaną zauważone jakieś dziury, to z reguły będą one niewielkie i szybkie do wyleczenia.

Jeżeli jednak ktoś sobie zaniedba taki przegląd, to konsekwencje mogą być bardziej poważne. Wykonanie małej plomby nie powinno kosztować więcej niż 200 złotych. Lecz jeżeli taka dziura zrobi się duża i będzie trzeba wykonać leczenie kanałowe, to do wydatków dojdzie następny tysiąc złotych, czyli parę razy więcej. Do tego pojawić się mogą silne bóle i stan zapalny, a za tym z pewnością nikt nie będzie tęsknił. A całkowite zaniedbanie w skrajnej sytuacji może doprowadzić do usunięcia zęba, który już wtedy nie odrośnie.

Z tego też powodu faktycznie należy co najmniej raz w roku odwiedzić dentystę. Jeśli ktoś nie posiada swojego, to może poszukać w sieci. Po wpisaniu w oknie wyszukiwarki hasła rtg zęba warszawa centrum dostanie listę gabinetów stomatologicznych, podczas wyboru warto kierować się opiniami klientów, które również bez problemów się znajdzie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY