Jakie są główne etapy tworzenia strony internetowej

Podejmując decyzję o uruchomieniu własnej internetowej strony liczyć się trzeba z faktem, że wykonanie jej zająć może sporo czasu. Dużo rzecz jasna będzie zależeć od tego, jak duży zakres nowych funkcjonalności oraz treści trzeba będzie przygotować, lecz w każdym przypadku etapy będą podobne.

Po pierwsze należy rozpocząć od tego, aby poszukać firmy która wszystko wykona. Najszybciej zrobić to można korzystając w wyszukiwarki, po wpisaniu w niej hasła sklepy internetowe można przejrzeć otrzymane wyniki i na coś się zdecydować. Początkowym etapem wszystkich projektów jest szczegółowe ustalenie wymagań i oczekiwań.

Ten etap ma duże znacznie, ponieważ na podstawie przeprowadzonej analizy przygotowywany jest zakres prac i ich koszty. Jeżeli ustali się już wszystko wstępnie, to trzeba to wszystko zapisać pod postacią umowy, koniecznie z ujęciem ceny do zapłacenia i terminu. Gotowa umowa jest sygnałem na to, że do swojej pracy mogą przystąpić programiści i graficy. Sam proces robienia serwisu i opracowania wszystkich funkcjonalności trwa najdłużej, a po jego skończeniu przystąpić należy do testów.

Podczas nich często pojawi się konieczność jakiś poprawek, tak aby wszystko funkcjonowało bez błędów i niedoróbek. Po skończeniu testów nowa strona zostaje przenoszona na adres widoczny w internecie i udostępniana użytkownikom. Często wcale nie będzie to koniec współpracy, bowiem jeśli zaczną się pojawiać nowe pomysły, to również trzeba będzie je zaplanować i później zrealizować prace.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY