Czy warto kupić do domu buldoga francuskiego

W różnym okresie czasu różne rasy psów cieszyły się dużym zainteresowaniem. W ostatnich latach to właśnie spotkało buldoga francuskiego, ponieważ psy te ze względu na szereg zalet stały się ogromnie popularne. Nie są one dużymi psami, maksymalnie mają niewiele ponad trzydzieści centymetrów wysokości i wagę kilkunastu kilogramów. Niejednej osobie mogą one przypominać nietoperze, a to z uwagi na odstające,, wielkie uszy. Buldogi są bardzo łagodne i przyjacielskie, dlatego też idealnie będą się nadawać do domów i mieszkań, w których są dzieci. Bardzo łatwo nawiązują relacje i mocno się przywiązują do opiekunów, a jednocześnie są niezwykle energiczne i wesołe.

Jednak trzeba trochę uważać na ich zadziorny charakter, gdyż między samcami tej rasy może dochodzić do rozmaitych konfliktów. Nie ma również dużych problemów z opiekowaniem się nad tymi psiakami. Oczywiście wymagają one regularnych spacerów, które pomogą utrzymać je w dobrej formie fizycznej, lecz nie trzeba wcale przemierzać z nimi wielu kilometrów dziennie.

Z tego też powodu świetnie się sprawdzają zarówno u osób lubiących aktywny tryb życia, jak również tych którzy wolą poleniuchować. Są jednocześnie towarzyskie i wesołe, trzeba pamiętać jednak że dłuższa samotność nie zawsze będzie im dobrze.

Decydując się na zakup psa tej razy należy pamiętać, żeby kupować go wyłącznie w jakiejś pewnej hodowli. Taką bez problemów się znajdzie w internecie, wpisując na przykład hasło buldog francuski hodowla, ma to o tyle znaczenie że wówczas ma się pewność co do charakteru.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY