Opony do wózków widłowych – jakie są ich podstawowe typy

Użytkowanie wózków widłowych, podobnie jak i wielu innych pojazdów, wiąże się co jakiś czas z koniecznością wymiany opon. W czasie pracy ogumienie się bowiem zużywa, w części przypadków nawet naprawdę szybko. Tempo tego zużywania jest chociażby zależne od tego, na jakiej nawierzchni takie wózki jeżdżą i jak wyglądają przenoszone obciążenia. Jeśli opona do wózka widłowego Lubartów zużyła się zbyt mocno, to trzeba ją będzie wymienić na nową, ponieważ dalsza eksploatacja stworzyć może nawet jakieś zagrożenie.

Obecnie najpopularniejsze są dwa rodzaje takich opon, różniących się właściwościami i ceną. Najpopularniejsze są pneumatyczne opony do wózka widłowego Opole Lubelskie, wyposażone niejednokrotnie w dętki. W związku z tym że są wypełnione powietrzem, to mają bardzo dobre amortyzujące właściwości.

Bardzo dobrze się sprawdzają do jeżdżenia po nierównych podłożach, i transportowania delikatnych, wymagających ostrożności ładunków. Wśród tej rodziny opon przeważnie są stosowane są radialne, przypominające swoim wyglądem opony samochodowe. W niejednym zastosowaniu sprawdzą się jednak lepiej pełne opony. Cały środek jest w nich wypełniony specjalną gumą, co przekłada się na wysoką odporność na mechaniczne uszkodzenia i zużycie. W ich przypadku nie ma problemów z przebiciami i utratą ciśnienia, co w części przypadków ma bardzo duże znaczenie. Lecz ten typ opon cechuje się także mniejszą elastycznością, dlatego nie sprawdzi się w sytuacjach, gdy trzeba będzie przewozić coś delikatniejszego.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY