Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

ARTYKUŁ SPONSOROWANY / Zdrowie · 28/04/2022 1

Sens psychoterapii w odtruwaniu alkoholowym i odwyku

Nałóg alkoholowy jest niezwykle specyficznym rodzajem problemu. Nie bez przyczyny oznaczony jest tutaj mianem problemu, nie choroby, bo pierwsza trudność bazuje na braku akceptacji tego terminu przez uzależnionych. Psychika ludzka ma tendencje do kamuflowania zjawisk, tłumaczenia różnorakich, alarmujących zjawisk na własną korzyść.

Wobec tego również i w wypadku alkoholizmu chorzy potrafią długo nie przyznawać się, iż przestali panować nad własnym organizmem, jego potrzebami i skłonnościami. W Polsce to smutne wciąż lekarze psycholodzy i psychoterapeuci są zagadnieniem tabu, wstydliwym.

Społeczeństwo odnosi się do tych profesji niechętnie oraz z rezerwą, traktując je jako przymus. Jest to stanowisko całkiem bezpodstawne, zbudowane na bazie uprzedzeń. W rzeczywistości funkcje te sprawowane są przez wykwalifikowane osoby, które na celu mają niesienie pomocy innym. Pomoc taka obejmuje również walkę z nałogami, w jaki sposób w tym kontekście leczenie alkoholizmu oraz odtruwanie – więcej na kroplówka na kaca. Może być ona niezbędna, a nawet nieraz ratująca życie oraz zdrowie, bo każda funkcja stworzonego przez nas organizmu zasadza się na psychice.

W czasie, kiedy jest słaba, zaczyna szwankować, odbija się to bezpośrednio na samopoczuciu fizycznym. Nie zapominajmy zatem, iż kiedy dotknie kogoś jeden z najbardziej bolesnych problemów, jakim jest choroba alkoholowa, by zmagania z nim rozpocząć od wizyty u profesjonalisty. Niezwykle istotne jest, żeby zwrócić się po pomoc zarówno dla siebie, w jaki sposób i dla osoby uzależnionej.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY