Co trzeba zrobić, aby uzyskać długie i piękne rzęsy? Dobrą wiadomością jest to, że prawie nic nie musisz robić. Ile pracy musisz włożyć w pielęgnację rzęs? Jednak niewiele. Jak to jest w ogóle możliwe? Dowiedz się, w jaki sposób Twoje rzęsy są zniszczone, co niepotrzebnego w użyciu i co może pomóc Ci uzyskać długie, gęste i zdrowe rzęsy.

Regularna pielęgnacja rzęs

Kobiety zazwyczaj stosują najprostsze i najbardziej praktyczne metody pielęgnacji rzęs. Te metody są domowe, łatwe i dość niedrogie. O czym więc mówimy? Mówimy o wazelinie – dokładnie takiej, jakiej używamy na ustach. Wazelina nawilża i daje lśniący efekt, ale nie daje dużo więcej. Oczywiście ma gęstą i oleistą konsystencję, dzięki czemu może być ciężki i sklejać rzęsy. Może pozostawiać białe ślady na powiekach. Z tego powodu stosowanie wazeliny jest bardzo czasochłonne i trudne.

Olejek rycynowy to kolejny produkt do pielęgnacji rzęs. Działa podobnie jak wazelina, ale dodatkowo wzmacnia rzęsy. Może jednak prowadzić do wypadania rzęs, podrażnienia i bólu w okolicach oczu lub skóry. Alternatywnymi rodzajami olejów są: olej kokosowy, olej arganowy i oliwa z oliwek, które mają podobne właściwości. Olejki te muszą z zasady być wysokiej jakości, aby działały wydajnie i były przyjazne dla alergików.

W drogeriach i aptekach dostępne są tabletki witaminowe, które mają na celu poprawę kondycji naszych rzęs. Należy jednak pamiętać, że rozpoczęcie tego typu kilkumiesięcznej kuracji może prowadzić do uszkodzenia wątroby i problemów żołądkowych.

Czego nie robić z rzęsami?

Kiedy bolą nas oczy lub kiedy czujemy się zmęczeni, mamy tendencję do przecierania oczu. Mocne pocieranie może spowodować osłabienie lub wypadnięcie rzęs. Oczywiście powszechne są również podrażnienia i zaczerwienienia oczu.

Podobne niepożądane efekty może wywołać codzienne nakładanie makijażu. Mówimy o złych kosmetykach i używaniu ich na twarz w ogromnych ilościach. Powoduje to, że podobnie jak w przypadku podkładu nie pozwalamy okolicy oddychać, a rzęsy sklejają się z niskiej jakości tuszem do rzęs. Zdarza się też, że nie zdejmujemy biżuterii w nocy lub robimy to źle.

W nocy jesteśmy tak zmęczeni, że nie jesteśmy w stanie wykonać kompleksowego demakijażu oczu. Czasami możemy nie wiedzieć, jak wykonać prawidłowy demakijaż. Często pocieramy oczy płatkami kosmetycznymi, co powoduje podrażnienie, zaczerwienienie skóry i wypadanie rzęs. Wystarczy przyłożyć do oczu wacik nasączony balsamem i cierpliwie czekać, aż tusz i cienie się rozpuszczą. Zdarza się też, że stosujemy kosmetyki zupełnie niewłaściwie dla naszego typu skóry. W konsekwencji nakładamy na skórę zbyt wysuszające lub zbyt natłuszczone produkty.

Rzęsy i sztuczne rzęsy nie są najlepszymi sposobami na upiększanie siebie. Rzęsy nie tylko osłabiają rzęsy, ale mogą też pomóc im się łamać i dziwnie podkręcać. Proces doklejania sztucznych rzęs jest dość szybki, ale jest to dość kosztowny i czasochłonny sposób przedłużania rzęs. Niewykwalifikowana kosmetolog może uszkodzić zarówno oczy, jak i rzęsy.

Co więcej, nie jest mądrym pomysłem przycinanie rzęs, aby stały się grubsze i dłuższe. Chociaż nasze rzęsy są jednym z rodzajów włosów, które pokrywają nasze ciało, ich właściwości są zupełnie inne niż włosy na głowie. Zadaniem rzęs jest ochrona przed zanieczyszczeniami i działanie jak czułki – ostrzegają przed przedmiotami zbliżającymi się do naszych oczu. tutaj zobacz

Odżywka do rzęs Nanolash – popularna marka

Dlaczego odżywki do rzęs są dużo lepsze niż zwykła pielęgnacja rzęs? Posiadają lekką konsystencję i błyskawicznie się wchłaniają. Nie rozdzielają powiek i nie powodują podrażnień. Balsamy do rzęs nawilżają i wzmacniają, wydłużają, pogrubiają, odnawiają i nadają rzęsom blask. Jaki jest zatem powód? Dlaczego balsamy do rzęs są lepsze od innych metod leczenia? Balsamy do rzęs wzmacniają nasze rzęsy (głównie odrosty), aby nie wypadały i nie uszkadzały się przy mocnym pocieraniu.

Wiele kobiet rezygnuje z tuszowania rzęs po zabiegach pielęgnacyjnych z odżywką do rzęs. Czemu? Jednym z pożądanych efektów tego typu zabiegu są trwale ciemniejsze rzęsy. Kolor rzęs stopniowo zmienia się na czarny. Dzięki temu nie jest konieczne nakładanie tuszu do rzęs, a rzęsy można stylizować przezroczystym żelem. Również balsamy do rzęs nie wymagają zdejmowania, dzięki czemu nie trzeba wykonywać żadnego demakijażu.

Dodatkowo balsam do rzęs może podkręcić nasze rzęsy i wydłużyć, dzięki czemu nie są już potrzebne do używania zalotki. Odżywka pielęgnuje i sprawia, że ​​rzęsy stają się grubsze, mają podwójną objętość i naturalny efekt. Po zakończeniu zabiegu nie ma potrzeby poprawiania sztucznych rzęs ani obaw o podrażnienia, które mogą być spowodowane klejem. Jednym z takich balsamów do rzęs jest Nanolash. Naturalny skład daje szybsze i trwalsze efekty w krótkim czasie.

Składniki roślinne zapobiegają podrażnieniom i alergiom. Kto powinien stosować Nanolash? Odżywka polecana osobom, które mają słabe lub jasne rzęsy. Regularnie stosowany Nanaolash wydłuża i pogrubia rzęsy. Nanolash nawilża , odnawia i odbudowuje rzęsy. Aplikację należy wykonywać codziennie wieczorem na oczyszczoną i osuszoną skórę powiek. Za pomocą pędzla namaluj kreskę na brzegu rzęs na górnej i dolnej powiece. Pierwsze efekty widoczne są już po dwóch lub trzech tygodniach kuracji. Ostateczne efekty widoczne są po dwóch, trzech miesiącach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY