Coraz więcej powstaje na rynku budowlanym farb, mających zastąpić różne prace dekoratorskie, a jakie dzięki jedynie kilku ruchom słusznym pędzlem lub szpachelką, nadadzą ścianie nie jedynie ponadprzeciętny kolor jednak i wygląd. Istnieją już farby dekoracyjne, które dzięki swojej strukturze imitują marmur, wystarczy wyłącznie po nałożeniu grubej warstwy na ścianę przejechać nią kilkakrotnie szpachelką oraz uzyskamy wynik marmuru. Piękny oraz błyszczący a osiągnięty tylko przy pomocy farby i szpachelki. Na koniec, po nałożeniu i wyschnięciu już drugiej warstwy należy wyrównać pacą powstałe zgrubienia i gotowe.

Podobnie działają farby dekoracyjne imitujące pasy czy fale, nakłada się na ścianę grubą warstwę bazy dekoracyjnej i wyjątkowym, dołączonym do farby pędzlem bądź grzebieniem przeczesuje zamalowane fragmenty ściany, by powstał wzór jakiego oczekujemy – zobacz paleta ral. Tuż po wyschnięciu bazy malujemy wzorzystą ścianę słusznym kolorem i możemy nasycać się nowym i eleganckim wyglądem należącej do nas ściany, bądź też całego pokoju, w zależności od tego którą opcję malowania wybraliśmy.

Zadaniem farby jest pokryć daną powierzchnię tak, abyśmy mogli pozyskać pożądany przez nas efekt. Farby wolno dzielić pod wieloma względami, na przykład pod względem przeznaczenia czy użytego w nich spoiwa. Farby składają się z pigmentów, spoiwa, wypełniaczy i paru innych substancji o wyznaczonych funkcjach. Farby są w stanie pokryć nieomalże każdą rzecz, na przykład drzewo, metal, plastik czy nawet skórę. Rozprowadzać farbę można przy użyciu przystosowanych do tego wałków bądź przy użyciu pędzla.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY