Chętnie wybierane przez klientów rodzaje opału

W naszej strefie klimatycznej zimą pojawić się mogą temperatury poniżej zera, dlatego bardzo duże znaczenie ma odpowiednie ogrzewanie. Mieszkańcy bloków najczęściej mają je zapewnione albo z elektrociepłowni lub wykorzystują piecyki gazowe, natomiast właściciele prywatnych domów o wszystko muszą zadbać sami. W domach montuje się bardzo różne rodzaje pieców, w dalszym ciągu niejednokrotnie spotykane są kotły na stałe paliwa, typu pellet Zamość.

O tym, który z opałów będzie zastosowany, zależało będzie od budowy pieca i jego parametrów. Poszczególne typy opału cechują się różnymi właściwościami, i pod tym kątem również trzeba policzyć wszystko dokładnie przed zrobieniem zakupów. Bardzo dobre parametry jeśli chodzi o wydajność cieplną posiada ekogroszek Zamość.

Dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji odbiorcy otrzymują bardzo wydajny produkt, zużycie jakiego jest najmniejsze spośród wszystkich innych. Nie kosztujący tyle, lecz również i mniej wydajny będzie pellet drzewny Zamość. Ten rodzaj opału uznaje się za ekologiczny i nowoczesny, produkuje się go ze sprasowanych trocin.

Dzięki wilgotności na niskim poziomie drzewny pellet jest znacznie wydajniejszy niż zwykłe drewno, a poza tym cechuje się niską zawartością siarki i popiołu. W ostatnim czasie rosnącą popularnością cieszy się pellet ze słomy Zamość. Dużym jego plusem jest stosunkowo niska cena sprzedaży, wynosząca ponad dwa razy mniej niż cena za węgiel, jednak z uwagi na wartość opałową będzie go potrzeba też dwukrotnie więcej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY