Jak wziąć pożyczkę pod hipotekę nieruchomości

Spora ilość firm w pewnym momencie rozwoju może potrzebować odpowiedniego finansowania, żeby się rozwinąć. Różnych opcji na pozyskanie pieniędzy jest dużo, może to na przykład być bankowy kredyt, znalezienie inwestora czy też w przypadku dużych firm debiut na giełdzie. Jeśli w skład majątku firmy wchodzi jakaś nieruchomość, to pokusić się można o jeszcze jedną opcję, którą jest pożyczka pod zastaw.

Taka forma ma kilka istotnych zalet, co sprawia że pożyczki pod zastaw zaczęły się cieszyć sporą popularnością. Przede wszystkim liczyć można na znacznie lepsze ogólne oprocentowanie niż przy tradycyjnych kredytach, wynika to z faktu, że instytucja finansująca nie ponosi takiego dużego ryzyka z powodu zabezpieczenia, którym jest nieruchomość. Całkiem spora jest również kwota, jaką można uzyskać. Z reguły jest to od 50 do 70 procent wartości nieruchomości, czyli bez dużego problemu pożyczyć można nawet do kilku milionów złotych.

Kolejną zaletą, jaką posiada finansowanie pod zastaw, jest niewielka ilość spraw formalnych do załatwienia. Najistotniejsze rzecz jasna będą dokumenty związane z samą nieruchomością, bo właśnie ona zostanie obciążona wpisem do hipoteki na rzecz pożyczkodawcy. Lecz w części przypadków nie ma konieczności przekazywania informacji o bieżących obrotach czy dochodach, co jest sporym usprawnieniem dla przedsiębiorcy, bo nie musi spędzać swojego czasu na to, żeby przygotować dokumenty. Pod adresem  https://podzastaw.biz/pytania wszystko jest dokładnie opisane, zarówno jeżeli chodzi o warunki związane z finansowaniem jak też wymagane zabezpieczenie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY