Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Odmiana zatrudnienia a pułap zdolności kredytowej

Od roku 2009 na stworzonym przez nas rynku nieruchomości nastąpiło zahamowanie sprzedaży, co roku zwiększa się wobec tego ilość nieruchomości ofiarowanych do sprzedaży, dotyczy to również mieszkań czy domów nowych, proponowanych poprzez deweloperów, jak również i tych z tak nazywanej drugiej ręki. Sytuacja taka jest sprawiona między innymi trudniejszym dostępem do kredytów hipotecznych, banki potrzebują większej możliwości spłacenia zaciągniętego kredytu, a w takim razie dobrego kryterium dochodowego – doradca finansowy. Taka sytuacja sprawia także, iż wiele domów ofiarowanych do renowacji wystawianych jest na sprzedaż za niejednokrotnie nieduże finanse.

Wolno w związku z tym nabyć relatywnie niedrogo taki dom, niemniej jednak pozostaje kwestia remontu. Powstaje w tym momencie pytanie, czy wolno uzyskać w banku kredyt hipoteczny nie na zakup, lecz na remont takiego mieszkania. Okazuje się, iż banki nie odmawiają od razu udzielania tego rodzaju kredytów hipotecznych, jednak jeszcze bardziej prześwietlają kredytobiorców aniżeli przy udzielaniu kredytu hipotecznego na zakup domu czy lokalu mieszkalnego.

Sprawą najważniejszą albowiem dla banku, obok kryterium opłacalnego kredytobiorcy, jest wartość danej posiadłości, albowiem to jest jakkolwiek istota kredytu hipotecznego. Jeśli w takim razie wartość samego domu ofiarowanego do remontu jest stosunkowo nieduża, a kredytobiorca chce zdobyć w formie kredytu sumę sporo wyższą, powstaje problem należytego zabezpieczenia udzielonego kredytu. W sytuacjach oszacowania wartości takiego domu banki ekspediują własnych przedstawicieli, zaś przy wyższych kwotach żądają operatu szacunkowego nieruchomości.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY