Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Usługi · 09/03/2023 0

Upadłość konsumencka – czy jest sposobem na wyjście z zadłużenia

Z najróżniejszych pożyczek i kredytów korzysta mnóstwo naszych mieszkańców. Ale z rozmaitych powodów czasem przestają one takie pożyczki spłacać, co doprowadza do sporych komplikacji w ich życiu. Zwłaszcza przy parabankach i finansowych instytucjach bardzo szybko dług może urosnąć do ogromnych rozmiarów, mogą się też rozpocząć czynności komornicze i egzekucyjne.

Jeżeli tego typu sytuacja utrzymuje się przez dłuższy okres czasu i taka osoba nie będzie miała możliwości spłacania swoich zobowiązań, to wnioskować może o upadłość konsumencką. Taka możliwość w naszym kraju się pojawiła w 2009 roku, co niejednej osobie otworzyło szansę na to, żeby wrócić do normalnego życia. Żeby móc skorzystać z takiego rozwiązania, to w pierwszej kolejności należy być osobą fizyczną bez posiadania swojej firmy. Poza tym przepisy określają, że okres bez spłat swoich długów wynieść powinien co najmniej trzy miesiące, i wówczas myśleć można o wypełnieniu wniosku.

Wniosek taki składa się do rejonowego sądu, który sprawdza szczegółowo sytuację dłużnika i decyduje, co z tym dalej zrobić. W części przypadków wniosek nie zostanie zaakceptowany, ale w części dłużnik otrzyma szansę na zredukowanie lub nawet umorzenie w całości wszystkich długów. Duże znaczenie ma tu przyczyna pojawienia się problemów, jeżeli przyczyniło się do niej niedbalstwo lub celowe działanie, to wówczas decyzja będzie negatywna. Sporo na ten temat można znaleźć w internecie, wystarczy w wyszukiwarce podać hasło adwokat upadłość konsumencka i przejrzeć otrzymane serwisy.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY