Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Budownictwo, Przemysł · 28/07/2023 0

Hydraulika siłowa – gdzie się ją stosuje

Branża przemysłowa od dawna wykorzystuje podstawowe prawa fizyki, jakie od wieków są znane. I od wielu lat główna zasada funkcjonowania urządzeń opartych o te zasady jest cały czas ta sama, chociaż rzecz jasna zmieniły się bardzo mocno możliwości technologiczne. Jedno z takich rozwiązań to siłowa hydraulika, która powszechnie jest używana w wielu przemysłowych branżach. Z pewnością chyba każdy z nas miał możliwość zobaczenia koparki, w jakiej łyżka połączona jest kilkoma wężami z resztą pojazdu.

W przewodach tych jest umieszczony płyn lub olej, za pomocą którego jest przenoszona siła między pompą a siłownikami odpowiedzialnymi za ruch. Wszystkie te elementy, to znaczy przewody, pompa oraz kilka siłowników stanowią najprostszy układ siłowej hydrauliki. W niejednym przypadku w tego typu układach pojawiają się dodatkowe elementy, na przykład takie jak rozmaite wersje zaworów. Pompa odpowiedzialna jest za wytworzenie roboczego ciśnienia, jakie następnie przekazane zostaje do siłowników przy pomocy wytrzymałych przewodów.

Poza wspomnianymi wcześniej koparkami i pozostałymi maszyny układy hydrauliki siłowej używane są w dużej ilości branż. Powszechnie można je znaleźć w maszynach rolniczych, budowlanych, ładowarkach czy dźwigach, ale również sprzęcie górniczym czy energetycznym. Ich plusem jest wysoka niezawodność łącząca się z prostą, mało skomplikowaną budową. A także duża dostępność części zamiennych, które bez żadnego problemu można zamówić odwiedzając jakiś zawór hydrauliczny sklep, który działa w tej branży.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY