Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Wkład kominowy – kwasoodporny czy emaliowany?

Twórcy szczegółów instalacji kominowych bez ustanku prześcigają się w opracowywaniu coraz to nowszych i prawidłowiej rozwiniętych technik, umożliwiających pomiędzy innymi zwiększenie wydajności energetycznej wypalanych materiałów. Rozkwit technik grzewczych jest też bezpośrednio powiązany z dbałością o ochronę otoczenia naturalnego. Aby zmniejszyć ilość wrogich substancji uwalnianych do atmosfery w procesie spalania, wprowadza się karkołomne rozwiązania technologiczne umożliwiające pełniejsze spalanie materiału grzewczego i obniżanie temperatury jego rozkładu.

Dzisiejsze techniki stosowane w usprawnieniu systemów grzewczych bezpośrednio wpływają na stopień zużycia poszczególnych szczegółów komina. W takiej sytuacji najlepszą odmianą zabezpieczenia są wkłady kominowe wykonane ze stali nierdzewne – wkłady kominkowe powietrzne. Ich właściwości oraz wytrzymałość na działanie szkodliwych dla żywotności komina materiałów, uwalnianych w procesie spalania, jest szczególnie ogromna. Nierdzewny wkład kominowy przeważnie znajduje zastosowanie w systemach, gdzie materiałem grzewczym są olej opałowy oraz gaz. Rozwój technologii grzewczych oraz metod umożliwiających wykorzystywanie perfekcyjnych ilości ciepła zdobywanych w procesie spalania, pociągnął za sobą pionierskie rozwiązania wykonania pojedynczych elementów instalacji.

Wkłady kominowe obecnie dostępne na rynku, posiadają różnorodne właściwości, uzależnione od rodzaju instalacji grzewczych oraz spalanego surowca wykorzystywanego od otrzymania energii cieplnej. Komin jest bez zaprzeczania jednym z najważniejszych szczegółów całości instalacji grzewczej. Razem z kotłem tworzy integralną całość, w której żaden z detalów nie może działać samodzielnie. W przypadku systemów, gdzie w kotłach spalane są gaz i olej opałowy z reguły występują nierdzewne wkłady kominowe. Ich wykorzystanie w tego rodzaju instalacjach wynika z niskich temperatur uwalnianych spalin, jakie w istotnym stopniu zwiększają zużycie elementów komina. Żaroodporne wkłady kominowe są wykorzystywane głównie w tych systemach grzewczych, gdzie nagrzewanie odbywa się z wykorzystanie drewna.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY