Przegląd techniczny samochodu dokonywany jest raz w roku poprzez dowolnie przez nas wybraną stację diagnostyczną. Przegląd samochodu ma na celu wykluczenie wszelkiego typu usterek, które mogą zagrozić naszemu poruszaniu się na drodze. Podczas przeprowadzanego przeglądu auto testowane jest pod kątem zarówno bezpieczeństwa jak i sprawności technicznej. Profesjonalista w mig wychwyci jakąkolwiek usterkę, jaką będziemy musieli natychmiast usunąć, stawiając się w zakładzie diagnostycznym po raz kolejny. Dopiero w owym czasie, jeżeli wszystko okaże się być w porządku, mechanik podbije nam pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym auta na następny rok.

W czasie przeglądu stan technicznego naszego samochodu, diagnosta sprawdza przede wszystkim działanie oświetlenia auta. Oceniany jest również stan ogumienia. Tzw. „łyse opony” od razu pozostaną przez fachowca wychwycone, a nam nie pozostanie nic innego, jak nabycie nowych. W trakcie oględzin pojazdu, diagnosta sprawdza dokładnie też ogólny stan karoserii i szyb. Skorodowane nadwozie lub też podwozie auta czy pęknięta szyba, dyskwalifikują samochód, a my możemy zapomnieć o pomyślnym przejściu przeglądu.

Jeżeli niezbędne są inne akcesoria, wolno skorzystać z odboje poliuretanowe. W trakcie każdego przeglądu analizowany jest też stan amortyzatorów oraz wszystkich potencjalnych luzów, za pomocą tzw. szarpaków. Dzięki nim w prosty sposób jesteśmy w stanie wyłapać luzy w szczegółach zawieszenia oraz kładu kierowniczego.

Diagnosta zmuszony jest też do niesłychanie dokładnego sprawdzenia hamulców. Wszelkiego rodzaju wycieki płynów, także spowoduje, iż stworzony przez nas samochód nie przejdzie przeglądu, a my będziemy zmuszeni doprowadzić go do pełnego stanu używalności. Amortyzatory do auta spełniają znaczącą rolę we godziwej jego eksploatacji, o czym wielu kierowców zdaje się nie pamiętać. To jeden z podstawowych elementów, mający bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Nieodpowiedni ich dobór lub też brak właściwej pielęgnacji może być bezpośrednią przyczyną niezamiennych uszkodzeń auta i, co najistotniejsze w tym przypadku-wypadków i kolizji drogowych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY