Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Tech, Reklama · 27/03/2024 0

W jaki sposób hologramy wykorzystuje się do zabezpieczenia druków

Historia obrazów holograficznych nie jest najdłuższa, ponieważ będzie liczyć jedynie kilka dekad. Mimo że teoretyczne podstawy holografii powstały ponad wiek temu, to dopiero wynalezienie precyzyjnych laserów pozwoliło na stworzenie pierwszych holograficznych obrazów. Dzisiaj z przepięknie świecącymi naklejkami ma się do czynienia na co dzień, ponieważ chociażby się one znajdują na wszystkich banknotach, którymi będzie się płacić w sklepie, lecz również i na wielu przeróżnych rzeczach.

Obecnie hologramy w głównej mierze wykorzystuje się do zabezpieczeń różnych dokumentów, środków płatniczych czy cennych przedmiotów. Bierze się to z tego, że w przeciwieństwie do normalnego druku są one bardzo trudne do podrobienia. Do ich wytwarzania są bowiem wykorzystywane specjalne maszyny, a dodatkowo zamówienia są weryfikowane ze względu na to, czy ktoś nie planuje ich wykorzystać do celów niezgodnych z prawem.

Na takim hologramie można zawrzeć najróżniejsze informacje, zaczynając od rysunków czy napisów, a kończąc na kodach QR czy nawet obiektach 3D. Jeżeli druki zabezpieczone mają posiadać jeszcze wyższą ochronę, to da się na nich umieścić jakieś ukryte znaki lub teksty o miniaturowej wysokości, możliwe do zobaczenia wyłącznie po zastosowaniu specjalistycznych urządzeń. Jeżeli ktoś chce, to użyć może zalet tego rozwiązania także do poprawienia wyglądu i estetyki swoich wyrobów. Bardzo dobrze do tego celu będą się nadawały folie holograficzne, które pod wpływem padających promieni świetlnych mienią się przepięknymi kolorami.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY