Urządzanie wnętrz – do jakich celów wykorzystać można korek

Architekci i projektanci cały czas poszukują nowych materiałów wykończeniowych, za pomocą których realizować by mogli swoje wizje i pomysły. W ostatnim czasie coraz bardziej popularny jest korek, i to z kilku różnych przyczyn. Przecież jest doskonale znany każdemu miłośnikowi wina i szampana, gdyż to właśnie nim zamyka się butelki. Lecz kora z dębów rosnących w południowej Europie ma tak ciekawe właściwości, że jest znacznie wszechstronniej wykorzystywana. Naprawdę popularne stają się w ostatnich czasach chociażby korkowe wykładziny.

Przede wszystkim bardzo ładnie i elegancko się prezentują, do wyboru jest dużo różnych kolorów i faktur, dzięki czemu każdy będzie mógł coś ciekawego dla siebie dobrać. Ale warto zwrócić także swoją uwagę na użytkowe parametry, a te przedstawiają się nad wyraz dobrze. Korek jako materiał naturalny daje we wnętrzu odpowiedni mikroklimat, świetnie również chroni przed nadmiarem wilgoci i rozwijaniem się grzybów i pleśni. Równocześnie ściany pokryte tym materiałem mają dużą odporność na wodę i zabrudzenia.

Niezwykle interesująco prezentują się też listwy wykonane z korka, jakie są kładzione w narożnikach pomiędzy podłogą a ścianą. A jeżeli ktoś chce, to może również pod panele czy deski użyć podkłady z korka, charakteryzujące się dużą elastycznością i wytrzymałością. Dużo informacji w temacie korka, jak również sklepów które mają w ofercie produkty wykonane z tego właśnie materiału można znaleźć w internecie, na przykład po podaniu w wyszukiwarce hasła korek pod panele.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY