Pielęgnacja oraz czystość jamy ustnej – w jaki sposób prawidłowo oraz efektywnie szorować zęby?

Nie od dziś wiadomo, że postępowania dzieci w trakcie wizyty w gabinecie dentystycznym mogą być radykalne. Już namówienie latorośli do samego wyjścia do doktora, może przysparzać rodzicom nie lada kłopot. Naturalnie, istnieją chlubne wyjątki i niektóre maluchy ochoczo siadają w fotelu i zezwalają na zajęcie się swoimi ząbkami, ale dominują te, jakie stomatologa stronią jak ognia. Płacz pojawia się już w momencie chęci znieczulenia – widok strzykawki z pewnością nie oddziaływa na latorośl pozytywnie. W jaki sposób w tej sytuacji powinien zachować się rodzic?

Przede wszystkim powinien zapewnić pociechę, że dentysta chce dla jego zdrowia jak najpoprawniej. Należałoby zwracać uwagę na to, aby z wizytą u stomatologa nie kojarzyły się ból i dyskomfort. Przede wszystkim należy uprzedzić dzieciucha jak będzie wyglądać cały zabieg oraz koniecznie wspomnieć o ewentualnym bólu tak, by dziecko mogło się na niego psychicznie przygotować – znacznie więcej na ortodonta warszawa. Przed pierwszym spotkaniem z dentystą, należałoby porozmawiać z maluchem i rozwiać jego wszelkie wątpliwości. Terminem dentofobia określa się strach przed skorzystaniem z usług stomatologa. Jednostki cierpiące na tę uciążliwą przypadłość mają kłopot ze spokojnym wytrzymaniem przeglądu zębów.

Z pewnością oddziałuje to na częstość ich wizyt, a co za tym idzie pogorszenie stanu zdrowia jamy ustnej oraz zębów. Jeśli chodzi o przyczynę tej dolegliwości, należy się jej doszukiwać już w dzieciństwie pacjentów. Być może już od drobnego malucha byli utwierdzani w przekonaniu, że stomatolog to przysłowiowy sadysta, które go celem jest uczynienie bólu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY