Kurowanie depresji u potomstwa – psycholog dziecięcy radzi

Własnością specyficzną zaburzeń lękowych jest to, że lęk nie jest warunkowany wystąpieniem żadnej wskazanej sytuacji. Do tej grupy zaburzeń zalicza się pomiędzy innymi: zaburzenia lękowe z napadami lęku, wielokrotnie nazywane także lękiem panicznym. O ich istocie stanowi nagłe pojawienie się strachu bez żadnych przyczyn.

Jego nasilenie jest tak obszerne, że czujący go człowiek zaczyna się panicznie obawiać – pomóc ma prawo terapia autyzmu gdańsk. Stąd również objaśnienie tych zaburzeń mianem leku panicznego. Połączone z napadami lęku doznania emocjonalne są o wiele silniejsze od pokrewnych doznań w sytuacjach praktycznego zagrożenia. Napady strachu nie mają zakresu ciągłego, mogą jednak pojawić się niejednokrotnie w rozmaitych odstępach czasu. Trwają od paru do kilkudziesięciu minut.

Z reguły towarzyszą im: przyśpieszone bicie serca, uczucie bólu w klatce piersiowej, ból głowy czy też ucisk w skroniach, a też wielokrotnie pojawia się pocenie się oraz uczucie duszenia się. Osoba dotknięta tym zaburzeniem, ma wrażenie ze za chwilę nastąpi coś złego, umrze, czy też ulegnie wypadkowi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY