Jak przygotowywać sprzęty meblowe oraz delikatne przedmioty do przewozu?

W salonie czy pokoju codziennym znajdują się na ogół wszelakie szafy, komody regały oraz stoły. Potrzebują one specjalnych zabiegów przed przeprowadzką. Możesz zrobić wszystko samodzielnie lub skorzystać z pomocy – przeprowadzka Wrocław. Podwaliną jest ich demontaż i prawidłowe ich powtórne złożenie. Aby nie uszkodzić mebli należy zaopatrzyć się wcześniej w właściwe narzędzia. Rozkręcając poszczególne detale warto zwrócić uwagę, na kolejność ułożenia oraz rodzaj śrub, aby następnie nie popełniać błędów. Jakąkolwiek półkę powinno się przed przewozem oddzielnie ubezpieczyć. Rogi i kanty mebli jesteśmy w stanie obkleić folią lub ewentualnie materiałem.

Przestrzenie gładkie także powinny być ochronione przez zarysowaniami. Należałoby ponumerować detale oraz je podpisać. Wszelkie śruby oraz zawiasy należy spakować rozdzielnie i dołączyć do detalów danego mebla. W wypadku kanapy, sofy czy foteli zwykle występujących w salonie przeprowadzka jest trudniejsza. Przyczyną jest ich wielkość. Część tego typu mebli też można rozłożyć na mniejsze elementy. Wybitnie ważną i korzystną funkcją jest zdjęcie obicia czy tapicerki z kanapy oraz foteli.

Wybitnie łatwo jest ją uszkodzić lub ewentualnie zabrudzić w trakcie transportu. Jeśli nie mamy takiej dyspozycji warto zastosować pokrowiec z foli bądź też tkaniny. Komody oraz szafy, których nie można rozmontować sprawiają dużo kłopotu również ze względu na ich gabaryty jak także z powodu ich wagi. Wszystkie drogocenne i delikatne przedmioty wypada poprawnie asekurować przed przeprowadzką.

Potrzebują tego w szczególności obrazy, lustra, antyki i przedmioty kolekcjonerskie z ceramiki lub ewentualnie szkła. Są to zazwyczaj przedmioty wyjątkowe i wartościowe dla właściciela. Idealnie sprawdza się w tym wypadku owiniecie każdej sztuki w folię bębenkową, papier czy materiał a następnie umieszczenie w kartonie wypełnionym kulkami ze styropianu. Karton taki trzeba również podpisać ze wskazanie, ze są w nim rzeczy delikatne. Będzie to wyrazistym sygnałem dla drużyny pracującej przy przeprowadzce by zachować znacznie większą ostrożność. Zastąpione oprzyrządowania należy również chronić przed wilgotnością i wysoką temperaturą i słońcem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY