Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

ARTYKUŁ SPONSOROWANY / Usługi · 24/01/2023 0

Czemu soki tłoczone są tak chętnie kupowane

Od jakiegoś czasu w naszych sklepach znaleźć można coraz więcej tłoczonych na zimno, naturalnych soków. Na początku producentów takich soków nie było wielu, lecz aktualnie ich liczba szybko rośnie. Trudno się temu dziwić, ponieważ soki te są bardzo chętnie kupowane, nie tylko ze względu na ich smak, lecz również i liczne wartości odżywcze. Jak się bowiem okazuje, mają one znacznie więcej składników odżywczych, witamin i minerałów niż soki produkowane z koncentratu. Nie wspominając już o napojach udających soki, w których większość zawartości to cukier, syrop glukozowy czy nawet barwniki i konserwanty.

Przy tłoczonych sokach wszystko wygląda inaczej, do nich nie dodaje się praktycznie nic. Warzywa i owoce są dokładnie myte, a następnie wyciskane na zimno w specjalnych prasach. To powoduje, że nie dzieje się nic z minerałami i witaminami, którym nic się nie dzieje. Soki tego typu są oferowane w kilku wersjach. Dużą popularnością cieszą się tak zwane soki jednodniowe, rozlewane do butelek zaraz po wyciśnięciu.

Konsumenci sięgają też chętnie po wersje w workach z kranikiem. W takim przypadku producent soków nfc stosuje dodatkową pasteryzację w temperaturze 82 stopni, co zwiększa okres ważności nawet do pół roku. Jeżeli więc ktoś pije soki z owoców, to powinien wybierać te wyciskane. Są one pełne witamin i minerałów, bez żadnych sztucznych dodatków. A co najważniejsze, mogą je pić wszyscy domownicy, ponieważ tego typu soki bez problemów można dawać nawet maluchom.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY