Ćwiczenia z terapii integracji sensorycznej oferowane w centrum RÓWNO – WAGA w Tarnowskich Górach

Ćwiczenia z terapii integracji sensorycznej proponowane w centrum RÓWNO – WAGA w Tarnowskich Górach oferowane są dla dzieci, jacy mają trudności w zakresie pracy konkretnych zmysłów. Każdy rodzic, który zapisuje swoje dziecko na terapia si Śląsk ma gwarancję, że jego maluch zostanie jak najlepiej zaopiekowany i będą zajmować się nim wykwalifikowani eksperci.

Niemałym atutem placówki jest to, że każdy plan pomocowy jest wyznaczony na indywidualnych regułach. Za pomocą stymulowanej zabawy wspierane są zmysły dziecka, co usprawni jednocześnie motorykę małą i dużą oraz koordynację wzrokowo – ruchową.

Zadaniem tej terapii jest dostarczanie maluchowi kontrolowanej ilości bodźców zmysłowych, co przekłada się na ulepszeniu integracji bodźców jakie docierają do dziecka z otoczenia, jak i z jego ciała. W pierwszej kolejności ma miejsce diagnoza si Śląsk, mająca za zadanie dobrać idealne ćwiczenia dla danego dziecka.

Zajęcia odbywają się w auli do tego przygotowanej, w jakiej zastosowany jest wyspecjalizowany sprzęt: podwieszane platformy, huśtawki, hamaki, deskorolki, trampoliny, tunele, piłki gimnastyczne, równoważnie a także materiały mające różną fakturę, przeznaczone do stymulacji dotykowej, wzrokowej, węchowej oraz smakowej.

Proponowana terapia si śląskie przeznaczona jest na przykład do dzieci: nadwrażliwych na dotyk, niechcących ubierać ubrań z metkami, nielubiących bawić się w piasku, stale się potykających, z wybiórczością pokarmową, ciągle rozbudzonych, mających kłopoty z rysowaniem, mających kłopoty z napięciem mięśniowym, zlęknionych i nad wyraz wrażliwych na głośniejsze dźwięki. Diagnoza obejmie: testy południowokalifornijskie, obserwację kliniczną dziecka, obserwację swobodnego zachowania dziecka, wywiad z opiekunami. Ćwiczenia odbywają się w wyposażonym pokoju, a pedagodzy i rehabilitanci, posiadają stosowne certyfikaty, potwierdzające ich kompetencje. Jest to rekomendowany ośrodek w województwie śląskim.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY