Wspólnie z przystąpieniem do Unii Europejskiej, zmieniły się nieco przepisy regulujące ich sprzedaż. Przede wszystkim dziś mogą być rozprowadzane tylko oraz zaledwie takie haki, jakie posiadają całkowitą homologację europejską. Kupując hak holowniczy do przyczepy kempingowej, należałoby zaznajomić się z oznaczeniami, na nim zawartymi – jeżeli chodzi o kempingową, przekonaj się na samochody kempingowe. Każdy hak, jaki posiada homologację ma bo nadrukowaną małą literkę e oraz numer kraju, w jakim homologacja pozostała wykonana.

Również na terenie naszego kraju, mogą być od momentu wejścia do Unii, wyprzedawane haki, jakie posiadają taką homologację. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup określonego haka, należałoby wcześniej dowiedzieć się, jaki jego typ będzie słuszny dla naszej klarownej przyczepy kempingowej.

W sklepach z częściami motoryzacyjnymi haki nie są tak ogólnodostępne, jak może nam się wydawać. Z reguły są one sprowadzane na wyjątkowe zamówienia kontrahentów. W następstwie tego niekiedy należałoby poszukać jednostkę gospodarczą, która jest zarówno producentem, jak oraz dystrybutorem tego rodzaju urządzeń. Możemy wyróżnić trzy typy haków holowniczych. Pierwszy z nich jest instalowany do wozu na stałe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY