Kierowanie samochodami przez osoby niepełnosprawne – jakie są tu możliwości

Problem z niepełnosprawnością ruchową dotyka niemałej części naszego społeczeństwa. Dlatego niezwykle istotne będzie to, aby takim osobom zapewnić osobom jak największe możliwości normalnego funkcjonowania. Dotyczy to wielu różnych obszarów, w tym również wiążących się z komunikacją i poruszaniem. Jedną z ważniejszych rzeczy jest chociażby przystosowanie aut do kierowania przez osoby, jakie mają na przykład problemy z nogami.

W ich przypadku tradycyjne używanie pedału gazu czy hamulca nie będzie możliwe, ale na rynku dostępnych jest sporo urządzeń, które mogą w tym pomóc. Jedno z popularniejszych proponuje firma Veigel, a jest to nic innego jak ręczny gaz-hamulec. Mechanizm ten znany też jest jako RGH, a całe sterowanie odbywa się za pomocą dźwigni albo pokrętła. Można go zamontować w większości aut posiadających w automatyczną skrzynię biegów, i umożliwia bezpieczne i płynne używanie pedałów.

Dzięki dobrej jakości ten układ pozwala na pełne kontrolowanie samochodu, nawet w nieprzewidzianych przypadkach. Spore regulacyjne możliwości powinny pozwolić każdemu użytkownikowi dopasować położenie do swoich wymagań, co też przełoży się na komfort nawet podczas dłuższego podróżowania. Niektóre modele ręcznego gazu-hamulca mają dodatkowe funkcjonalności, przydatne podczas codziennej jazdy, takie jak na przykład włączanie kierunkowskazów czy klaksonu. Bardzo duży nacisk przy projektowaniu postawiony został na kwestie bezpieczeństwa, dlatego też to urządzenie jest używane przez wiele firm samochodowych.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY