O czym trzeba pamiętać montując separator tłuszczu

Wiele firm działających w branży gastronomicznej wykorzystuje duże ilości tłuszczu. Nie można go wylewać bezpośrednio do systemu kanalizacji, ponieważ może to spowodować jej przytkanie, dlatego też konieczne zastosowanie jest wtedy specjalnych separatorów. Takie separatory są stosunkowo prosto zbudowane, ponieważ są złożone z dużej komory, w której na umieszczonych w odpowiednich miejscach przegrodach gromadzi się tłuszcz.

Dlatego też posiadając tego typu urządzenie należy systematycznie wykonywać serwis separatorów, bowiem jeżeli nie zostanie to zrobione, to przestanie ono należycie działać. Na szczęście nie będzie z tym żadnego problemu, bowiem na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących tego typu usługi. Wybierając propozycję jednej z nich należy się dowiedzieć, czy posiada ona wszystkie niezbędne pozwolenia, żeby nie było potem jakiś niejasności związanych z niedopełnieniem obowiązków środowiskowych.

Samo przegląd separatorów jest realizowane za pomocą specjalistycznego pojazdu, którym podjechać należy najbliżej jak się da, a następnie przy użyciu długiego węża zebrać z wnętrza płynny tłuszcz. Ten jest następnie utylizowany w odpowiedni sposób, tak żeby nie ucierpiało na tym środowisko. Dlatego ważne jest to, aby zamontować taki separator w miejscu do którego można łatwo dotrzeć. Jeśli inaczej się zrobi i firma zajmująca się serwisem będzie musiała mocno się starać przy czyszczeniu, to być może wtedy będzie inna czyszczenie separatorów cena.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY