PCV jest bardzo często stosowanym materiałem, z uwagi na swoje niezliczone zalety. Nie tylko można je spotkać w mieszkaniach i domach, ale bardzo chętnie też po nie sięga przemysł. To sztuczne tworzywo jest całkowicie odporne na wilgoć i wodę, ale też i wielu środków chemicznych, dlatego bardzo dobrze się sprawdza w postaci różnych osłon. Folia PCV z jednej strony jest bardzo elastyczna, i może być wielokrotnie zginana w każdą stronę, bez ryzyka jakiegoś pęknięcia.

Jednocześnie posiada duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, przez co nie ma dużego ryzyka zniszczenia przedmiotów, jakie zostały z niej zrobione. Z tego też powodu właśnie taka folia bardzo często jest stosowana na rozmaite kurtyny paskowe. Przeważnie mają one formę pasków nachodzących na siebie, jakie można rozsuwać aby przejechać wózkiem albo przejść. Przy takich kurtynach istotna będzie jedna jeszcze rzecz, to znaczy izolacja cieplna. PCV jest materiałem, jaki chroni świetnie przed utratą temperatury znacznie lepiej niż chociażby drewno.

Dzięki temu przegrody wykonywane z niego są bardzo funkcjonalne i praktyczne, ponieważ nie ma potrzeby ich otwierania, a jednocześnie są świetną barierą rozdzielającą pomieszczenia z różną temperaturą. O ile przy kurtynach stosowane folie mają nawet kilka milimetrów na grubość, to przegrody spawalnicze wymagają znacznie cieńszej folii. Która jak pokazuje praktyka w stu procentach pochłania szkodliwe dla ludzi promieniowanie świetlne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY