Każdy, kto będzie chciał zostać kierowcą, musi zaliczyć parę wymaganych etapów, po zakończeniu jakich wreszcie dostanie wymarzone prawo jazdy. Po pierwsze trzeba przeprowadzić przygotowawczy kurs, a następnie zdać egzamin teoretyczny i praktyczny.

Jednak to nie jest wszystko, ponieważ koniecznie każdego kandydata musi jeszcze przebadać specjalista lekarz. Przepisy w naszym kraju mówią wyraźnie, że badania kierowców Łowicz są konieczne, a jeżeli zostaną znalezione problemy ze zdrowiem, to kandydat może nawet nie móc zdawać na prawo jazdy.

Kierowanie autem to przecież ogromna odpowiedzialność, nie tylko za {samego siebie|siebie, ale też za pozostałych uczestników ruchu drogowego i pieszych. Dlatego też konieczne jest przed przystąpieniem do egzaminu zweryfikowanie ogólnego stanu zdrowia takiej osoby osoby pod kątem tego, czy nie ma ona schorzeń, przy których poruszanie się drogach nie jest możliwe. O ile w przypadku osób prywatnych badania kierowców Koło wykonywane jest tylko raz, przed samym egzaminem, to całkowicie odmiennie jest przy kierowcach zawodowych.

Oni są dużo bardziej narażeni – przejeżdżają tysiące kilometrów w czasie jednego wyjazdu, wożą ludzi czy nietypowe ładunki. Dlatego też przy nich badania kierowców Koło muszą być co określony czas powtarzane, żeby być pewnym, że ogólny stan zdrowia danego kierowcy nie uległ pogorszeniu. Mają one też znacznie obszerniejszy zakres. Poza wzrokiem badany jest także słuch kandydata, koordynacja ruchowa i równowaga, a także ogólna kondycja. Bardzo ważne są też badania psychologiczne, które pozwalają ocenić zachowanie w nietypowych sytuacjach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY