Handmade, czyli sztuka wyrabiania biżuterii ręcznie. Z jakiej przyczyny od pewnego czasu tak atrakcyjna jest biżuteria wykonywana samemu? Przede wszystkim jest oryginalna. Biżuteria kupowana w sklepach nieraz ma ten defekt, iż jesteśmy w stanie spotkać osobę, jaka ma coś identycznego jak my oraz przeżyć niemiłe zaskoczenie, jeśli kochamy być innowacyjni. Biżuteria wyrabiana samemu nie zawsze musi być robiona ze sznureczków, paciorków lub koralików. Twórcy, przeważnie są to młode osoby, doszli już do takiej wprawy, że przetapiają miedź, złoto czy srebro tworzą własne kształty.

Zwłaszcza upodobali sobie wytwarzanie broszek, z rozkoszą robię również kolczyki. Nie zawsze nauczyli się tego sami. Rosnąca popularność tego typu biżuterii wprawiła w ruch organizowanie wszystkich warsztatów w tej dziedzinie. Co więcej w kilku miastach w naszym kraju dwa razy do roku jest organizowany nadzwyczajny targ biżuterii Handmade, gdzie twórcy zakupić są w stanie także składniki i części wymagane do prowadzenie własnej aktywności.

Stale rewelacyjnie się wyprzedaje. Wbrew pretekstom ceny są wybitnie przystępne. To ciekawa opcja również dla mężczyzn – bransoletka męska. Biżuteria podtrzymywana w stylu vintage nie każdemu musi przypaść do gustu. Kierowana do reprezentatywnego grona odbiorców, jacy nie boją się eksperymentować z modą. Wisiorki, pierścionki, bransoletki, zegarki. Przede wszystkim zegarki na cienkim pasku, z drobną tarczą, delikatne, ale noszone tak, aby nie niknęły wśród pozostałej biżuterii na nadgarstkach. Na czym polega fenomen ozdób w stylu vintage? Przywodzą na myśl biżuterie odziedziczoną po babci.

W wielu przypadkach nie trzeba wybierać się po nią do sklepów, jedynie poszukać wśród rodzinnych pamiątek na strychu lub ewentualnie w zakamarkach. Jakim sposobem w najwyższym stopniu na miejscy w tym stylu są wszelkie koronki, kokardki, złota biżuteria specjalnie, optycznie „postarzana”. Długie wisiorki zakończone minimalnym portrecikiem lub ewentualnie kamieniem. W dodatku wszelkie możliwe motywy kwiatowe. Biżuteria vintage nie musi pasować do reszty stroju. Ma być na pierwszym miejscu oraz znacząco się wyróżniać nadając niepowtarzalnego wyglądu i oryginalności.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY